Търсите фирма, която да направи замазка на пода ви? Фирма, която предоставя качествено обслужване, работи с прецизност и не надува цените на материалите и труда?
Точно това и намериха хилядите души, които вече се свързаха с нас – безапелационно и безкомпромисно процедиране при всякакви по вид и размер проекти.
Останете доволни от своята инвестиция и подобрете състоянието на вашите помещения, само след 1 обаждане към BestMaster.bg.
Подова замазка - цена за труд на квадрат
Услуга
Цена
Замазка
- лв/кв.м
Как се определя цена за труд при полагане на замазка
Ценообразуването на полагане на подови замазки, както с много други довършителни ремонтни дейности, се определя от общата квадратура и труда, както и:
Размер на помещението;
Височина на подовата замазка;
Вид подова замазка;
Нужда от специализирано оборудване;
Текуща пазарна цена на материалите;
Технологично време за завършване на замазката;
Изискан краен срок от клиента.
Най-точно ценообразуване можем да направим само след оглед на обекта, при взимане на точни размери и подробен разговор с клиент. Когато имате запитване, дори да е само на информативна основа, ви препоръчваме да се свържете с нас директно.
Как се прави замазка на под /подова замазка/
Замазки на подови покрития се правят чрез полагането на специално проектирани за това материали, които са на суха, циментова основа. Разбира се, има налични разнообразни видове замазки, които определят това колко може да бъде вдигнато нивото на пода, колко издръжливи ще бъдат те и дали са външно или вътрешно ползване.
Подготовка за полагане на замазка за под
Процесът по полагане на подова замазка започва с отбелязването на финалното ниво на пода, такъв какъвто клиента желае да бъде. При избора на това ниво е добре да се вземе предвид това каква подова настилка ще бъде ползване след крайното изсъхване на замазката.
След отбелязване на нивото, се поставят регулируеми нивелири на стратегически позиции в стаята, за да действат като ориентир. В зависимост от вида на замазката, е възможно да не се ползват подобни способи, но винаги е добра практика да има някакъв вид инструмент за следене на нивото.
Грундирането е важен и необходим етап, които е задължително да се направи на вече обезпрашена повърхност. За целите на правилното слепване и равномерното изсъхване на замазката, се използва стабилизиращ или дълбокопроникващ грунд, в зависимост от естеството на самата основа.
Процесът на полагане на замазка на под
При по-плътни циментови замазки, се използва мастар за изравняване и подходящ по размер нивелир, с които да се определи наклона, ако по проект е зададен да има такъв.
Според спецификациите на самата замазка, е нужно да се направи смес от готовата фабрична заготовка и вода, като е добре самата замазка да не се полага при температури под 5 градуса. При плътни циментови замазки се правят ориентировъчни „майки”, които се разполагат по стратегически позиции в помещението – те се правят на крайното ниво на пода.
Тези майки служат за следене на нивото, но могат да са полезни само при по-плътните като консистентност замазки. При разливните и самоизравняващите се замазки е нужен лазерен нивелир, и нивелиращи платформи, които могат да покажат нивото.
При достигане на желаното ниво, е коректно да се заглади повърхността, като се прави постепенно издърпване, без да се размества материал. Най-добре се получават резултати при постепенно вдигане на нивото на сегменти.
Ако проектираното ниво е прекалено високо за равномерното изсъхване на замазката, не е желателно да се надвишава препоръчаната дебелина. Нужно е изчакване, за да се направи напластяване и постепенно увеличение на нивото, така се предотвратява напукване.
Какво следва след полагане на замазката
Процесът е завършен, когато се получи проектирана височина на пода, като е желателно повърхността да се изравни допълнително. С какво се изравнява, зависи от самата замазка, при самоизравнителната е важно да се махне „каймака”, които се получава при бъркането и разливането на сместа.
Нужно е полиране или фино изравняване, за да се улеснят следващите етапи на обработка и полагането на плануваните подови настилки. Обработката се съобразява с визията на клиента, но след препоръчан от нас метод.
Подова замазка - кога се налага да я правите
Подова замазка се прави, когато текущото състояние на вашия под не изпълва изискванията, а те могат да бъдат няколко. Реално, най-често срещаните причини да се подова замазка, е когато:
Е нужно вдигане на нивото на пода;
Когато е нужно задаване на наклон на под;
Имате нужда от разстояние между подово отопление и подова настилка;
Когато искате да изравните две стаи или други помещения;
Търсите начин да хидроизолирате мокро помещение.
Като самия ефект, ефективност и трайност на продукцията зависи както от самия вид на замазката, така и от сезона, екипа, който я прави и от следването технологичните изисквания на взетите материали.
ВИДОВЕ ПОДОВИ ЗАМАЗКИ
Различните типове замазки имат и различни физико-технологични и химични характеристики. Това обуславя и тяхното диверсифицирано приложение според конкретните условия.
По-долу ще изброим някои от най-популярните продукти на пазара днес.
ПОЛАГАНЕ НА САМОРАЗЛИВНА ЗАМАЗКА
Саморазливната замазка е на калциева-сулфатна основа – използва се дълбочинен грунд за обработване на основата преди разливане. Нужна е смесителна машини за постигане на правилната консистенция, машината трябва да е с достатъчна дебитност за цялостно разливане на замазката.
Замазката се шлайфа след достигане на якост, готова за пълно натоварване след 5 дни, за най-оптимални якостни показатели, са нужни 28 дни. Нужно е обкантване на помещението с монофазерни плоскости, които се изрязват след втвърдяването на замазката.
БЪРЗОСВЪРЗВАЩИ ЗАМАЗКИ ЗА ПОД
Бързосвързващата замазка се използва изцяло за вътрешно вдигане на ниво на помещение. Нейната особеност е, че, за разлика от много други, може изключително бързо да стигне работна якост, и в рамките на 24 часа, да бъде готова за ползване.
Нужно е температурата в стаята да бъде над 5 градуса, като по този начин се гарантира равномерно изсъхване. Този вид замазки имат силна здравина, със сертификат на смесите до 30 N/mm2, което я прави доста добър избор за помещения, в които ще има тежки мебели, или ще има динамична дейност.
ЗАМАЗКИ НА ЦИМЕНТОВА ОСНОВА
Циментовите замазки за под са доста стандартен и често срещан избор при довършителната и ремонтна дейност. Те са доста предвидими, със сравнително кратък период за съхнене, доста наподобяват бетон като консистенция.
Идеални са за задаване на наклон на мокри помещения като обществени бани, или професионални кухни.
Тяхната якост ги прави доста популярен избор между хората, които предпочитат метода „направи си сам” тъй като технологичното време на изсъхване им дава достатъчно възможност да зададат желаното ниво и наклон. Изравняването на повърхността е доста по-лесна задача от процеса при саморазливните замазки, не се шлайфа толкова лесно.
ЕЛАСТИЧНИ ЗАМАЗКИ
Еластичните замазки се ползват в помещения, в които основата не е толкова издръжлива и на места, в които могат да се очакват големи температурни и влагови промени. В тях има заложена еластична стойност, която ги прави сравнително реактивни на промени в температурата на едно помещение.
За това и са предпочитания избор при работа на вън или при оформянето на конкретни форми в подови настилки. Те са и доста добър избор за вдигане на ниво в помещения с подово отопление, тъй като могат да реагират на температурния диапазон без да се напукат.
ЗАЩО ДА ИЗБЕРЕМ ПОЛАГАНЕ НА ПОДОВА ЗАМАЗКА ОТ BestMaster.BG
Ние държим на качеството и харесваме, когато нашите клиенти остават доволни. Това е причината да полагаме толкова големи усилия във всеки нов проект, тъй като знаем, че останали доволни ще ни препоръчате на ваши близки и приятели.
Замазката се използва за подове а мазилката за стени и понякога тавани. Разликата между двете е не само в химичния състав и приложението, но и в техниките на полагане, които изискват пълно разбиране на нюансите на самите продукти.
Саморазливните замазки, например, се нуждаят от подготовка и прецизно смесване при определени обороти. Нужно е и да се прави поетапно, особено ако нивото на пода се вдига значително, за да се избегне напукване и нарушаване здравината на замазката.
Когато разликите в пода са изключително малки или е прекалено студено или топло. Температурата на околната среда и повърхностите около замазката имат огромно отношение към ефективността и здравината на една замазка.
Прекомерния студ може да образува ледени кристали във водата на сместа, а топлината неравномерно да изпари водата от сместа, причинявайки напукване. За това е важно да се има предвид кога се полага замазка както и да се ползва грунд, които да изравни попивателната способност на подовата настилка.
Има изключително много видове замазки с различни приложения, но основните са 4, а именно – еластична, за циментова основа, бързосвързваща, саморазливна като тяхното приложение е изключително разновидно. Не може да се каже кои вид е най-добър, въпреки, че много често саморазливната и еластичните се класират на най-предни места по покупка и употреба.
Саморазливната премахва нуждата от изравняване, намалявайки вероятността за грешка, а еластичната не се напуква и може да се ползва в стаи с голяма амплитудна разлика.
ПОЛАГАНЕ НА ПОДОВА ЗАМАЗКА С BESTMASTER.BG
Нуждаеш се от майстори за полагане на подова замазка на топ цена - потърси BestMaster.BG!