Търсите фирма, която има опит при монтаж на гипсокартон? Екип, който работи ефикасно, бързо и без да закупува излишни материали? Цените прецизността и искате да инвестирате в собствения си дом без да съжалявате?
Точно това търсят всички, които вече ни се довериха! От BestMaster.bg вярваме, че всяко българско семейство заслужава да живее на място, което с гордост ще нарече „Дом”. За това полагаме големи усилия при реализирането на вашите проекти, за да се постигне фокус към уют и функционалност в едно.
Цени за монтаж на гипсокартон
Услуга
Цена
-
- лв/кв.м
Как се определя цена за монтаж на гипсокартон
Цената най-вече зависи от спецификите на проекта, както и от:
Метод на монтиране – лепене или скара от профили;
Квадратура и особености на самата стая – комини, арки и колони;
Вида на гипсокартона – стандартен, за бани, огнеупорен;
Дали ще има нужда от грундиране, шпакловане и замазки;
Желан краен срок от клиента.
Крайната цена може да варира значително въз основа на изложената таблица и гореспоменатите фактори, като е важно първо да се направи оглед. Ако имате запитване за цената на краен проект, е най-добре да се свържете с нас директно, за да ви дадем коректна сума.
Как се монтира гипсокартон
Основните методи за слагане и монтаж на гипсокартон са два, всеки един от тях има своите предимства и недостатъци и по-долу ще изложим и двете.
Лепене на гипсокартон
Лепенето на гипсокартон е доста достъпен начин за облицовка на стени, като той предоставя доста бързи и евтини резултати. Метода най-добре се прилага в помещения, които имат значително прави стени, но не е препоръчително да се ползва за тавани или помещения, в които ще има влага.
Основният начин за лепене е чрез специализирани лепила, които са пригодени за основата, те са 3 основи типа: за гладки повърхности, за порести повърхности и такива с подсилващи фибри. При прилагането на които и да е от трите вида е добре повърхността да бъде грундирана с продукт, които подпомага адхезивната способност на лепилото.
Вида на грунда зависи от самата основа – за равни повърхности може да се ползва свързващ грунд, за порести изравняващ или алкиден.
Скара за гипсокартон на стена или таван
Този метод се ползва за изравняването на неравни стени, както и за създаването на окачени тавани, колони и арки. Т.нар „скара” се изгражда от профили от щампован метал, който се полага върху основи, чиято роля е да дистанционират от стената, за да има място за нивелация и разстояние за изолация при желание.
Спецификите на този начин на монтиране изискват прецизност, и за неопитен човек, това може да отнеме време докато се достигне до желаните резултати. Най-основното съображение е изравняване на всички профили един с друг, и правилното им разпределение по стената – то трябва да съвпада с размерите на един лист гипсокартон.
Ориентирането на профилите зависи до голяма степен от размерите и особеностите на самото помещение, като там където има скосени тавани е приемливо да се променя тяхната позиция. Самият гипсокартон се монтира върху профилите с употребата на специални винтове, като благодарение на скарата, върху тази основа могат да се слагат окачват мебели.
Процеса е по-скъп и има по-дълго технологично време, но тук не е нужно грундиране на основа, освен ако не е с импрегниращ грунд при северни стени. Профилите се монтират върху стената с подходящи за материала дюбели.
В случая на окачените тавани се ползват стоманени дюбели за добавена сигурност и здравина.
Кога е добра идея да използваме гипсокартон
В България, гипсокартон се ползва за изграждането на равнинна стена, дали това ще бъде междинна или като облицовка на неравни стени. Благодарение на неговите размери (2000/1200мм), 1 плоскост гипсокартон може значително по-бързо да изравни една стена или таван, отнемайки по-малко време, труд и пари.
В сравнение с другите методи като замазване и шпакловане на стени, гипсокартонените плоскости идват без нуждата от изравняване. Без значение какъв метод се използва за монтаж, една стена облицована с гипсокартон е почти мигновено готова за други процеси като боядисване и шпакловане.
Какво може да се направи с гипсокартон
За да разберете пълния потенциал на гипсокартона като метод за сухо строителство, тук излагаме реални проекти и приложения, които са възможни с правилната фирма за поставяне на гипсокартон като BestMaster.bg.
Изравняване на стени
Тъй като самия гипсокартон е равен, най-често срещаното му приложение е за изправяне на криви стени. Вместо това да се постига със зидария, множество слоеве замазки и шпакловане, е много по-лесно и ефикасно да бъде постигнато с гипсокартон.
Това може да бъде постигнато както с метална скара, така и с лепене, въпреки, че лепенето има много по-ограничен диапазон от изравнителен потенциал.
Обличане на арки, колони и уникални форми на стаята
Чрез умелата манипулация на листове гипсокартон, нашите екипи са способни безупречно да облекат арки, колони и да създадат уникални форми на една стая или нейния таван. За обличането на арки е нужна метална конструкция, като внимателно се полагат двете страни със зададена вече форма, след което се полага свързващ лист.
За създаването на добър ефект се правят плитки прорези в гърба на листа без да се скъсва лицевата хартия. Разстоянието между прорезите зависи от ъгъла на арката, с правилното им разпределение, гипсокартона става „гъвкав” и може да се напасне по вече зададената форма от лицевите листове.
Окачени тавани
Окачените тавани са изключително ефектен и ефективен начин за изграждане и задаване на уникална форма на тавани. В тях могат да бъдат заложени светлини и да LED осветителни ленти с контролер за цвят, яркост и музикална функционалност.
За окачени тавани се ползват метални профили като основа, които се монтират за тавана чрез стоманени дюбели. Това гарантира повече контрол при монтажа на гипсокартона, като тук е нужна прецизност, за да се улови желаното ниво и да се зададе ефект и естетически издържана форма.
Преградни стени
Изграждането на преградна стена от профили или дървени греди, се класифицира като сухо строителство. Това е така понеже не се ползва зидария а се разчита на профили, които образуват гръбнака на преградната стена.
Тези основи се обличат с гипсокартон, като всички ъгли се подсилват с мрежа и специални PVC ъгли, които се скриват зад измазването. Снадките между листовете се шпакловат с армирана хартия и се шпакловат, добре е при наличие на хоризонтално разпределени листове да се разминават сглобките, за да се предотврати напукване.
Бани и мокри помещения
Мнозина може би не знаят, но има наличен гипсокартон, които е специално създаден за мокри помещения. Той бива да бъде монтиран за стената с профили, които да го дистанционират от стената.
За бани и мокри помещения е задължително високо ниво на хидроизолация и употребата на хидроизолационни шпакловки. Макар и този вид гипсокартон да има висока резистентност на влага, най-трайните резултати за бани са, когато се положи изолационна лента върху точката, в която стената и пода се срещат.
Така ще се гарантира, абсолютното херметическо облицоване на стените. Върху тези плоскости, след обработка с правилна шпакловка и грунд, могат да се лепят плочки, гранитогрес и дори тежки облицовки като мрамор.
Огнеупорна защита
Третият вид защита са огнеупорните видове гипсокартон, които имат способността да предпазват едно помещение от навлизането на активен пламък. Те се ползват по спецификация и при изграждането на защитни прегради, най-вече в индустриални среди, но виждат и приложение в кухни, покрай печки, камини и други места подвластни на висока температура.
Този гипсокартон не гори, не тлее, а реално ограничава притока на кислород. Облицовъчната му хартия е от огнеупорен характер и самата сърцевина има подсилена структура.
За създаване на този вид гипсокартон, не се ползва вода за хомогенизиране на гипса, а силикат и силикон. При пожар, обикновените гипсокартони бързо се напукват и губят своята здравина, това е поради изпарението на водните молекули все още намиращи се в гипса.
Този проблем не съществува с тази класификация на гипсокартон – цената им е по-висока и те са по-дебели. Нужно е специализиран силикон и винтове за монтаж, монтира се с профили, върху, които се използва специалното лепило.
Монтаж на гипсокартон от BestMaster.bg
Знаем, че доверието се изгражда във времето, за това нашата мисия, още при началото на всеки проект, е да достигнем пълно разбиране за вашата визия. Без значение дали проекта ви е голям или малък, със сложни за изпълнение дизайни и форми, нашата роля, като ваш партньор в ремонтирането на дома или офиса, е да ви дадем, точно това което търсите.
Да, както всичко на света, и хидро-гипсокартоните имат своите недостатъци, като най-големият е факта, че хидроизолацията на подобен панел е единствено на лицевата страна. За това, този вид гипсокартони се ползват само и единствено за създаването на декоративни и практични фигури в една баня, без да се ползват на стени, зад които има активен водопровод.
Тъй като изолацията е ограничена само до лицето, има опасност от нарушаване структурата на картона отзад, което да наложи цялата подмяна.
Да, напълно възможно е да се лепят и монтират плочки на гипсокартон, но не е толкова просто както е при стените с мазилка. За да се постигне добра адхезия е важно първо да се грундира основата с изравнителен грунд, който да намали попивателността на гипсокартона.
Много често при подобен вид приложение се използват специални винтове, които помагат за монтажа на плочките, но е важно да се подходи изключително внимателно, тъй като може да се компрометира здравината на картона.
И двата подхода имат своите предимства, но при изключително криви стени или такива напарени от дървен материал, се използва метална скара. Тя позволява много повече контрол, но изисква по-голяма прецизност и умения, за да се получат желаните ефекти.
Лепенето е бърз и лесен начин да се монтира гипсокартон, но е значително по-малко способен да изравни една стена, особено при големи разлики.
МОНТАЖ НА ГИПСОКАРТОН ОТ BESTMASTER.BG
Поставяне на гипсокартон и плоскости у дома и в офиса от BestMaster.BG!